chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | rozhovor Federsel: Více mě baví hledat v hudbě dobrodružství, než čekat, jestli se moje písnička bude někomu líbit (21. 05. 2012, 06:00)

MusicZone | rozhovor Federsel: Více mě baví hledat v hudbě dobrodružství, než čekat, jestli se moje písnička bude někomu líbit (21. 05. 2012, 06:00)

ROZHOVOR

Richard Kutěj (21. 05. 2012, 06:00) Federsel: Více mě baví hledat v hudbě dobrodružství, než čekat, jestli se moje písnička bude někomu líbit

feder1Federsel. Muzikant, improvizátor, experimentátor, neúnavný hledač nových a netradičních muzikantských postupů a zvuků, jeden z nejaktivnějších a nejzajímavějších hudebníků nejen v kontextu české scény. Chlapík, za kterého hovoří práce a kapely a projekty, na kterých se podílí. Gurun Gurun, B4, mezinárodní projekt Federsel & Mäkelä, Wakushopp, nebo teď nejnověji Wabi Experience. Důvodů k rozhovoru s Federselem určitě bylo více než dost a já už nebudu zdržovat a přeji příjemné počtení a náhled do hudebního vesmíru tohoto neúnavného badatele a milovníka hudby.

Ty jsi znám především jako improvizátor a hledač netradičních hudebních postupů. Mně ale jako první dotaz napadá, na kolik umíš hrát hudebních nástrojů v klasickém slova smyslu a máš nějaký, který tě baví nejvíce?

Umím hrát trochu na kytaru, tím pádem i trochu na basu, mandolínu a na banjo. Protože kytara je i rytmický nástroj, umím díky ní rytmicky hrát na další nástroje a objekty. U většiny dalších nástrojů vím jak se používají a pokud z nich chci vyloudit ton, dokážu to, ale většinou na ně neumím hrát v pravém slova smyslu. Trochu hraju na foukací harmoniku a teď mám dvě nové brumle od mistra Silágyiho, Rolls-royce mezi brumlemi, tak to mě baví. Taky mě baví jednostrunný nástroj diddley bow, na ten teď dost hraju, i když nevím jestli je tohle zrovna "klasický" nástroj. Nejvíc mě asi baví kytara naladěná do akordu a slide. A gramofon.

A čím to, že tě nakonec hudba v klasickém slova smyslu až tak neuchvátila a vybral sis raději improvizing, experimenty, často k vytváření hudby používáš i zcela nehudební nástroje…?

Přirozená zvídavost. Prostě mě víc baví hledat dobrodružství než čekat, jestli se zrovna tahle moje písnička bude líbit. V improvizaci hledám svobodu a to samý mě vlastně zajímá i při nahrávání. A taky je to takový můj osobní odboj proti mainstreamu. Teda ne snad že bych na něm mohl něco vybojovat, spoustu těch klišé má člověk i v sobě, tak se je snažím vymítat aspoň ze sebe. Ono to může vypadat, že ty nahrávky jsou děsně experimentální, ale mě pořád zajímá co je ještě i za tím. Co je za tou veškerou formou a za naším očekáváním, jak má hudba vypadat. Jean Dubuffet v eseji Dusivá kultura říká, že "kultura dovedla věci do takového stadia, kdy publikum má pocit, že k umělecké produkci je třeba, aby jeden napodoboval druhého". Když se eliminuje napodobování, otevře se spousta volného prostoru a improvizace je jedním z dobrých způsobů, jak se v tom poněkud zorientovat. Ve skutečnosti se ale asi napodobování úplně zbavit nelze.

Tvůj nejnovější projekt, který měl nedávno premiéru v pardubickém Divadle 29, je Wabi Experience. Pojďme si tedy chvíli vyprávět o něm. Jak je známo, začal jsi ho vytvářet už někdy před deseti lety, ven se ale dostal až teď. Proč taková doba?

federsel4Na začátku byla asi potřeba se nějak vyrovnat s hudbou svého dětství a mládí. Nějak propojit to co jsem poslouchal dřív a to co mě zajímá teď. Tak jsem začal nahrávat, ale můj pohled na celou věc se během práce dost měnil. Tak jsem první dvě verze smazal a třetí jsem ztratil. Pak jsem to dal k ledu, protože jsem už nevěděl co s tím. Po nějaký době jsem ten materiál zase vytáhnul a on tak nějak mezitím uzrál. Řekl jsem si, že by nebylo špatný to nahrát, i když jsem měl samozřejmě nutkání to zase smazat a čekat dalších pár let. Ale mám už teď i jiný věci na práci. Tak jsem se rozhodl to ukončit.

A zase to dětské "proč"... Wabi Experience je dekonstruovaná country music a název asi i odkazuje, koho dekonstruuje... Proč tedy zrovna tahle country?

Jo, ten název napoví, samozřejmě. Mám s tím spojený jistý období mládí, je tam ukrytá spousta emocí. Já myslím, že ty první dvě desky toho nejmenovanýho interpreta jsou skvělý, ten materiál je jenom z nich. Já mám pořád docela rád country, jen jsem vybíravej posluchač. Až jednou bude trochu času, plánuju se zaměřit na jinou podobnou osobnost, na Kapitána Kida. Toho jsem měl dost rád, navíc nedávno zemřel a tak by to mohla být taková pocta, pokud to teda stihnu udělat dřív než za deset let.

V posledním období tvorby se k tobě ve Wabi Experience připojil i spoluhráč z Gurun Gurun Jára Tarnovski. jaký byl pak jeho podíl na celém projektu?

Já jsem se dostal trochu do slepé uličky a tak jsem požádal Járu, aby to se mnou produkoval. Skončili jsme v tom projektu jako partneři. Jára je známej svou trpělivostí, já spíš naopak, tak nám to spolu dobře ladilo.

Wabi Experience je projekt, kde jste právě nepoužili ani jeden hudební nástroj. Jak to tedy celé vznikalo? Vybrali jste zvuky z daných desek a pak si s nimi hráli v compu nebo jiných mašinkách?

federsel3Sampling a mikrosampling. Já jsem dlouho fanouškem projektu Matmos, líbil se mi ten dotaženej konceptuální přístup v hudbě. Jejich album "A Chance to Cut Is a Chance to Cure", kde všechny samply pocházejí z medicínského prostředí mě dost ovlivnilo.Tohle je vlastně něco v tom duchu, nemyslím teda že je to buhvíjak originální, nepoužívat hudební nástroje. Většina těch zvuků je zahraná na sampler a to je dneska už taky vlastně hudební nástroj. A ty zvuky jsou, jak už jsem řekl z těch prvních dvou desek, a myslím opravdu desek, takže je tam zřejmě i něco z toho samotného vinylu.

Jak jsme již psali, živé uvedení Wabi Experience máme za sebou, takže se nabízí otázka. Budou i další koncerty? A deska?

Koncerty snad budou, ale zatím o žádných nevím. A deska je už delší čas smíchaná i zmasterovaná a čeká na svého vydavatele.

OK. A pojďme zase dál. Další tvou stále poměrně čerstvou aktivitou je projekt Federsel & Mäkelä, jehož album vydal label Polí pět. Jak jsi se seznámil se svým finským kolegou z projektu a co mezi vámi zafungovalo natolik, že jste se rozhodli jít do společného hraní? O tomhle albu jsem jinak slyšel, že snad vznikalo opravdu jako zcela spontánní hraní si u tebe doma.

Já mám opravdu studio v kuchyni, takže tam se dělá všechno. Pasi přišel nazpívat jednu skladbu na desku B4, během chystání mikrofonu si zkoušel nějakou mojí kytaru a mě se zdálo, že nějak pěkně hraje. Tak jsme si řekli, že bysme mohli něco nahrát. Pak už to šlo rychle. Zjistili jsme, že máme podobný podvratný humor a podobné sklony k hudebnímu anarchismu. A jako vždy jsem se snažil udělat z toho takovou hudbu, kterou bych si já sám rád poslechl. Musím říct, že z toho projektu mám radost, protože tam to vymítání démonů mainstreamu postoupilo skutečně hodně daleko. Pracujeme na další desce a skoro se to bojím říct, ale zdá se, že ta předchozí proti ní bude znít dost konzervativně.

Když už se tady pořád bavíme o improvizaci, experimentech a jiných netradičních přístupech k hudbě, tohle mne vždycky moc zajímá u všech muzikantů, kteří tohle dělají… Máš nějaké vnitřní hodiny, nebo své měřítko vkusu, nebo nevím co… zkrátka nějakou autocenzuru, abys při tomto zcela svobodném a spontánním přístupu k tvorbě dokázal poznat, co je ještě parádní úlet a co už by třeba byla hloupost nebo řekněme zbytečná podivnost? Já si totiž myslím, že tohle musí docela těžké odlišit, protože ta svoboda, radost z tvoření a snaha se neomezovat se běžnými konvencemi nabízí milion různých neprobádaných prostorů…

feder2Každej může nahrát blbost. Dokonce by asi měl, aby si to později uvědomil a mohl se někam posunout. Mě zajímá divná hudba, protože ty divný věci tam většinou dává každej ze sebe. Ty učesanější věci, ty "správný" věci, ty člověk nasává z rádia, televize, o těch se přemýšlet nemusí, ty nemusí nikde hledat. Čím víc je hudba vyplněná motivama a postupama, který už jsme stokrát slyšeli, tím se bude líbit víc lidem. Když se smíříš s tím, že tvoje posluchačská základna bude omezená, můžeš pak experimentovat bez omezení. Smiřuju se s tím. A protože jsem hudební nedouk, netrápí mě ani některý věci, který by někdo další nepřenesl přes srdce. Takže upřímně řečeno, nic od sebe neodlišuju a ke všemu přistupuju stejně. Jenom když dělám pop, do kterýho jsme teď trochu zabrousili s B4, tak tam se ta autocenzura začne dost projevovat. Tam už nelze všechna ta klišé ignorovat, ale člověk se jim musí postavit a zkrotit je a to je strašnej úkol.

Další z tvých hudebních stop jsou Radio Royal a koncertní série a web Wakushoppu, na kterém se podílíš s dalším naším improvizátorem a také hudebním publicistou Petrem Ferencem. On o tom nedávno vyprávěl v pěkném rozhovoru u kolegů z freemusic.cz. Povyprávěj prosím o těchto aktivitách i nám.

Ten program Wakushoppu vznikl v ateliéru Handa Gote v Meet Factory. Šlo o to nabídnout ten náš soukromý prostor pro setkávání lidí z free improv scény. Lidem z MF se to ale nějak nelíbilo a nakonec jsme z toho ateliéru odešli úplně. Paradoxně to tomu prospělo, protože jsme po chvíli hledání zakotvili v Café v lese, kde ta akce nabrala daleko větší obrátky, myslel jsem původně, že to bude daleko komornější. Scházíme se tam vždy první čtvrtek v měsíci a většinou hrají za večer dva projekty, které pak zahrají i společný set. Je to akce dobrovolná, všechno je zadarmo, nemáme na to žádný rozpočet. Mám z toho fakt radost, skvěle se to rozběhlo a jsou tam k vidění zajímaví lidé a zajímavá střetnutí. Baví mě taky to dělat bez peněz, ne že bych je nepotřeboval, nebo někomu nepřál, ale ta dobrovolnost tomu úplně jinou kvalitu, než kdyby jsme dělali festival se zajištěným rozpočtem. Na blogu Wakushoppu jsou všechny dosavadní akce zaznamenané jako audio i video. Nejlepší je ale samozřejmě za námi přijít přímo do toho vršovického sklepa.

Nejen díky Wakushoppu, ale obecně, patříš mezi lidi s dost velkým přehledem vůbec o celé experimentální, improvizační a další příbuzné scéně u nás. Když jsem nedávno dělal rozhovor s tvým kolegou Járou Tarnovskim, říkal něco ve smyslu, že u nás to zejména v "podzemí" pořád dobře kvasí a vznikají tady dobré a zajímavé věci… Jak tohle vidíš ty? Máme u nás hodně jmen, které snesou srovnání s tím, co se v této oblasti děje i jinde ve světě?

feder3 Všude se dělají zajímavé věci i blbosti, takže v tomto ohledu srovnání s kýmkoliv sneseme. Ale tak si to asi nemyslel...jasně, viděl jsem třeba právě na Wakushoppu Marebrechsta, kterýho nikdo nezná, v Praze vystupoval poprvé, přijel vlakem a vzal si s sebou jen to, co se mu vešlo do batohu. Ale bylo to naprosto skvělý. V čem se bohužel se světem srovnávat nemůžeme, je naše sebevědomí. Taky zájem publika má svoje limity, možná to má spolu i nějakou souvislost. V podstatě zase narážíme na jistý konzervatismus posluchače a taky znovu na mainstream a to i na alternativní mainstream. Ale třeba v hudbě to ještě zdaleka není tak zlý jako v divadle.

A pojďme se vrátit zpět k tvé tvorbě. Další tvá spoluautorská stopa jsou B4. Jak se teď poslední dobou daří naší kraut-rock-psychedelic skoro už legendě?

Tahle legenda je tak legendární, že jí nikdo nezná. Ale nedávno na náš koncert přišla slečna, co říkala, že byla na našem prvním koncertě a že jí tenkrát bylo čtrnáct. Jinak nám je právě zhruba asi taky tak čtrnáct, příští rok bude patnácté výročí, to jsme nikdo nečekal. Takže bude asi nějaká oslava spojená s publikováním nějakých rarit, pro těch pár fanoušků co máme. Letos doufám vydáme "řadové" album. Jak jsem už naznačil, chtěli jsme udělat něco pro lidi a pustili jsme se do popu a country, ale upřímně dopadlo to trochu jinak, než jsme si představovali a rozhodně by v tom materiálu většina lidí pop nehledala. Ale country to trochu je, určitě minimálně náladou. Bohužel se k tomu připletly i další vlivy, jako třeba disco, psychedelic pop, noise, EBM a grunge. Do světa pop music to zřejmě zase díru neudělá. Je tam ale stejně poměrně dost písniček, i se zpěvem. Příští rok uděláme asi zase něco drsnějšího. David říká, že pořádnou psychedelii.

A nesmíme zapomenout ani na Gurun Gurun. Takže, co nového ve vesmíru?

Druhá deska je roztočená a když všechno dobře dopadne, bude koncem roku hotová. Jestli vyjde znova u Home Normal ale zatím nevíme. Myslím, že většinu materiálu už jsme natočili, ale to vůbec neznamená, že to hned vyjde. Ale stejně doufám, že by se příští rok mohlo podařit CD vydat.

Jak už jsem zmínil, ty jsi v oblasti hudby, ale i umění obecně, hodně činorodý. Co tě tedy nejvíce zaměstnává momentálně a co máš v plánu do blízké budoucnosti?

Pracuju na nové desce B4. Snad to brzy domíchám. Taky doděláváme novou desku Federsel & Mäkelä, která se bude jmenovat buďto "Fresh&Wild", nebo "All natural" nebo "Lost in Rumba", zatím ještě nevíme, který z těch názvů nám zajistí největší prodejnost. O tu nám jde samozřejmě především. Radio Royal každou chvílí vydá download nového alba na serveru Zeromoon. Na podzim se budu asi víc věnovat divadlu a eventuálně přípravě materiálu pro výběr hudby na CD u příležitosti patnácti let B4. Taky dávám dohromady webový archiv juvenilních, dětských, mimoňských a outsiderovských projektů. Jestli jste s kamarády na základce nahráli kazetu s divnou hudbou, ozvěte se mi!

OK. A pojďme do finále. A jako vždy se mnou. Mohu požádat o tvé tipy na kapely, desky, koncerty, ale třeba i věci z jiných uměleckých oblastí, které tě nejvíce dostaly "na kolena" teď v posledních měsících…?

Z domácích věcí můžu doporučit třeba desku projektu Kyklos Galaktikos Osa dobra, která je na jejich stránkách zadarmo ke stažení a pak desku a hlavně veřejná vystoupení skupiny IQ+1. Z loňského roku mě dostala deska Tune Yards Who Kill anebo Exmilitary - deska projektu Death Grips. V březnu jsem taky slavil devadesáté výročí narození Zdeňka Liška a na Youtube projížděl všechny filmy s jeho hudbou. Jára Tarnovski připravil Liškovský mix pro Arctic Circle Radio, je tam taky zadarmo ke stažení i poslechu. Zdeněk Liška mě dostane vždycky, je to národní poklad.

Gurun Gurun: www.gurunas.net

B4: bandzone.cz/b4musicfortrees

Wakushoppu: wakushoppu.blogspot.com

Koncertní fotografie Wabi Experience: Tomáš Roček

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Diskuzní fórum

prince (23. 08. 2013, 04:59) velký

Tato stránka má kvalitní obsah a užitečné informace. Jsem rád, že ji najít. Podívám se další články a informace zveřejněné na těchto stránkách.

http://modamer.com/accessories/belts.htm...

STOCK RATINGS (23. 08. 2013, 01:29)  

Best stock rankings:

http://www.stocksrank.com

Test (23. 08. 2013, 01:28)  

www.link.com">link

jordans for sale (18. 08. 2013, 15:50) jordans for sale

occasion dresses (13. 04. 2013, 15:06) homecoming gowns

I retain listening to distinct news speak about getting free online grant applications so I have been looking around for genuine greatest website to get one.

http://www.banddress.com/

moncler jackets outlet uk (04. 12. 2012, 08:32) http://www.monclerjacketsoutletiuk.co.uk/

knock off burberry scarf (04. 12. 2012, 08:31) http://www.ifakeburberryscarf.com/

http://www.icheaplouboutinshoes.com/

http://www.icheaplouboutinshoes.com/chri...

http://www.icheaplouboutinshoes.com/chri...

http://www.icheaplouboutinshoes.com/chri...

http://www.icheaplouboutinshoes.com/chri...

http://www.icheaplouboutinshoes.com/chri...

http://www.icheaplouboutinshoes.com/chri...

http://www.icheaplouboutinshoes.com/chri...

http://www.icheaplouboutinshoes.com/chri...

http://www.icheaplouboutinshoes.com/chri...

http://www.icheaplouboutinshoes.com/chri...

http://www.icheaplouboutinshoes.com/chri...

http://www.mbtshoesmbtuksales.co.uk/

http://www.mbtshoesmbtuksales.co.uk/mens...

http://www.mbtshoesmbtuksales.co.uk/wome...

http://www.mbtshoesmbtuksales.co.uk/mbt-...

http://www.mbtshoesmbtuksales.co.uk/mbt-...

http://www.mbtshoesmbtuksales.co.uk/mbt-...

http://www.mbtshoesmbtuksales.co.uk/mbt-...

http://www.mbtshoesmbtuksales.co.uk/mbt-...

http://www.mbtshoesmbtuksales.co.uk/mbt-...

http://www.mbtshoesmbtuksales.co.uk/mbt-...

http://www.mbtshoesmbtuksales.co.uk/mbt-...

http://www.mbtshoesmbtuksales.co.uk/mbt-...

http://www.mbtshoesmbtuksales.co.uk/mbt-...

http://www.mbtshoesmbtuksales.co.uk/mbt-...

http://www.mbtshoesmbtuksales.co.uk/mbt-...

http://www.mbtshoesmbtuksales.co.uk/mbt-...

http://www.mbtshoesmbtuksales.co.uk/mbt-...

http://www.mbtshoesmbtuksales.co.uk/mbt-...

http://www.mbtshoesmbtuksales.co.uk/mbt-...

http://www.mbtshoesmbtuksales.co.uk/mbt-...

http://www.mbtshoesmbtuksales.co.uk/mbt-...

http://www.mbtshoesmbtuksales.co.uk/mbt-...

http://www.ifakeraybanssaleus.com/

http://www.ifakeraybanssaleus.com/ray-ba...

http://www.ifakeraybanssaleus.com/ray-ba...

http://www.ifakeraybanssaleus.com/ray-ba...

http://www.ifakeraybanssaleus.com/ray-ba...

http://www.ifakeraybanssaleus.com/ray-ba...

http://www.ifakeraybanssaleus.com/ray-ba...

http://www.ifakeraybanssaleus.com/ray-ba...

http://www.ifakeraybanssaleus.com/ray-ba...

http://www.ifakeraybanssaleus.com/ray-ba...

knock off burberry scarf (04. 12. 2012, 08:30) http://www.ifakeburberryscarf.com/

Cheap Jerseys (14. 11. 2012, 07:21) Cheap Jerseys

Pasdfmdbfgj1114 2 After you have http://www.cheapernfljerseys.com/">Cheap NFL Jerseys this particular checklist inside your hands time starts for any very first discussion program. This http://www.cheapernfljerseys.com/">Wholesale NFL Jerseys particular discussion can help you choose regardless of whether to employ which http://www.cheapernfljerseys.com/">NFL Jerseys Cheap attorney or even not really as well as provides you with a few summary about how exactly http://www.customjerseysonlinestore.com/">Personalized NFL Jerseys dealing with which personal bankruptcy attorney associated with San Jose is http://www.topjerseyscustomized.com/">Customized Jerseys NFL going to be.Need to perform. The very first thing is actually which write down http://www.cheapernfljerseys.com/">http://www.cheapernfljerseys.com/ the primary features that you're anticipating out of your personal bankruptcy attorney.

ugg boots on sale (13. 10. 2012, 07:12) ugg boots online outlet

Pretty useful info here. BTW, I think I read a especially similar article on another blog today, in fact i'm pretty certain. I 'll check it out and let you know, maybe they copied your content, who knows.

http://www.agoboots.com/

v26 薬 (27. 08. 2012, 10:36) http://www.kanpoucom.com/product/48.html

Xing霸 (27. 08. 2012, 10:35) http://www.86and81.com/Product/35.html

ru486 販売:http://www.86and81.com/Product/409.html

WENICKMAN:http://www.86and81.com/Product/40.html

美人豹:http://www.86and81.com/Product/7.html

花之欲:http://www.86and81.com/tags/156.html

狼1号:http://www.86and81.com/Product/62.html

狼一号:http://www.86and81.com/Product/62.html

御秀堂:http://www.86and81.com/Product/165.html

新一粒神:http://www.86and81.com/Product/466.html

KYゼリー:http://www.86and81.com/Product/243.html

男根増長素:http://www.86and81.com/Product/464.html

リドスプレー:http://www.86and81.com/Product/133.html

福源春カプセル:http://www.86and81.com/Product/247.html

イカオウ:http://www.86and81.com/Product/441.html

男宝:http://www.86and81.com/Product/75.html

男1號:http://www.86and81.com/Product/471.html

催情剤:http://www.86and81.com/list/17.html

Sex Slave:http://www.86and81.com/Product/453.html

魔根:http://www.86and81.com/Product/73.html

NEWFATBURNERS:http://www.86and81.com/Product/212.html

超級脂肪燃焼弾:http://www.86and81.com/Product/212.html

痩身一号:http://www.86and81.com/Product/368.html

モチベーター:http://www.86and81.com/Product/123.html

ビグレックス オイル:http://www.86and81.com/Product/31.html

D10 媚薬:http://www.86and81.com/Product/287.html

終極痩身カプセル:http://www.86and81.com/Product/194.html

SPANISCHE FLIEGE:http://www.86and81.com/Product/366.html

巨根カプセル:http://www.86and81.com/Product/137.html

D5 原液:http://www.86and81.com/Product/232.html

SEX DROPS:http://www.86and81.com/Product/225.html

birkenstock sale (07. 08. 2012, 09:42) birkenstock sale

2012 European football finals in 19 years of age, held in Tallinn, Estonia. With http://www.birkenstocksale2012.com/">birkenstock sandals 2012 Real Madrid youngster Jose - Rodriguez 80-minute goal, Spain finally to a 1-0 victory over Greece. Spain captain Campana http://www.birkenstocksandals2012.com/">birkenstock sale shot had also hit the crossbar in the game. 11th of the Spanish team successfully defended six times champion, won the U19 European Championship title in the first nine times, tied England to win the number of http://www.birkenstocksandal2012.com/">Birkenstock Sandals records. Greece lost to the same opponents again following the 2012 runner-up.

http://www.birkenstocksandals2012.com/bi...">http://www.birkenstocksandals2012.com/im..." title="Birkenstock Womens Granada" alt="Birkenstock Womens Granada">

Both teams had points in the http://www.birkenstocksale2012.com/">birkenstock sandals sale group stage in the same group, defending champion Spain a 2-1 win over Greece. Spain's unbeaten qualifying semi-final victory over France on penalties in the finals for three consecutive years. The second outlet of Greece in the http://www.birkenstocksandals2012.com/">Cheap Birkenstocks outlet semi-finals play 11 but the same penalty shoot-out in England, the second time in history reached the tournament final. In the U19 tournament in 2007, had joined forces the final was Spain 1-0 win over opponents to win, scoring the former http://www.birkenstocksandal2012.com/">Birkenstock Outlets Real Madrid midfielder Parejo is currently playing for Valencia.

Compared to the semi-final lineup, the former http://www.birkenstocksandalssale4u.com/">birkenstock sale Real Madrid two coach Hu Lun - Lopez Chatterjee only to make a personnel adjustment, the Valencia striker Alberto Kassel replace Atletico Madrid midfielder Siu-yee - Negus, and from Real Madrid and Barcelona, Jose - Rodriguez, De Luofu http://www.birkenstocksandalssale4u.com/">birkenstock shoes composed of three strikers. There are three personnel changes to Greece goalkeeper Dior Dis replace the red card suspension Papineau, on a two the starting Stephanopoulos return to the bench, and also from the http://www.birkenstocksandals2012.com/">birkenstock sandals Pana Xin Naike Si Mali Xenakis and Ma Wu Rias starter.

MBT Schuhe Günstig (07. 08. 2012, 04:54)  

Burberry 1096 specs intended for   http://mbtschuhe.xfnt.com/  adult males edit this typical British isles model of sim  http://coachoutletstore.xfnt.com/  ple supports geared to curre  http://oakleyuk.xfnt.com/  nt active vogue. Easily obtainable in silver, gunmetal, black real

Juicy Couture Diaper Bag (07. 08. 2012, 04:53)  

Trying to keep that as the primary goal happen  http://raybanbrillen.hitml.com/  s this Burberry 1110 specs intended for adult male  http://juicycouturediaper.xfnt.com/  s. Sturdy,  http://coachoutletonline.hitml.com/   hip, semi-rimless many people indicate aristocracy in each and every feature.

Pandora Canada (07. 08. 2012, 04:53)  

addition to violet to help accompany your working environment in addition to morning have on.   http://coachfactory.hitml.com/  Classicism in addition to efficie  http://pandoracanada.hitml.com/  ncy are cl  http://raybanpascher.hitml.com/  assified as the quality on the Burberry model.

sale (29. 07. 2012, 14:04)  

Cheap Burberry (28. 07. 2012, 11:18) http://www.burberryoutletonlinecheap.net

louis vuitton (25. 07. 2012, 09:34) http://www.vuittonborseprezzo.com

Once you've selected your colours, the ateliers at Louis Vuittonthen use unique software to design your one-of-a-kind

http://www.vuittonborseprezzo.com vuitton borse prezzi

http://www.luisvuittonoutlet.info vuitton outlet prezzo

http://www.luisvittonborseoutlet.com louis vuitton speedy

http://www.louisvuitton-vip-store.com vuitton outlet

weihue (17. 07. 2012, 16:01) http://www.womenweddingheels.com/

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

  • spotřebitelský rozhodce
  • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.